ACZ11BR1E-15KQA1-12C
ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 12PPR
product image
ACZ11BR1E-15KQA1-12C Picture
SeekIC No. : 004134902 Detail
ACZ11BR1E-15KQA1-12C: ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 12PPR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACZ11BR1E-15KQA1-12C
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Output Type: Quadrature (Incremental) Pulses per Revolution: 12
Voltage - Supply: 5VDC Actuator Type: 6mm Dia Knurled End
Detent: Yes Built in Switch: Yes
Mounting Type: Panel, PCB Through Hole Orientation: Right Angle
Rotational Life (Cycles Min): 30K
Pulses per Revolution: 12
Manufacturer: CUI Inc
Voltage - Supply: 5VDC
Series: ACZ11
Actuator Type: 6mm Dia Knurled End
Orientation: Right Angle
Parameters:
Technical/Catalog InformationACZ11BR1E-15KQA1-12C
Pulses per Revolution12
Actuator Type6mm Knurled
Voltage - Supply5VDC