AD8130ARZ-REEL
IC AMP DIFF LN LDIST 40MA 8SOIC
product image
AD8130ARZ-REEL Picture
SeekIC No. : 003534862 Detail
AD8130ARZ-REEL: IC AMP DIFF LN LDIST 40MA 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AD8130ARZ-REEL
Quick Details
Series: - Manufacturer: Analog Devices Inc
Output Power : 362 mW Amplifier Type: Differential
Type: - Number of Circuits: 1
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: -
Slew Rate: 1100 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: -
-3db Bandwidth: 290MHz Current - Input Bias: 500nA
Voltage - Input Offset: 400µV Current - Supply: 13mA
Current - Output / Channel: 40mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 4.5 V ~ 25.2 V, ±2.25 V ~ 12.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SO
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: -
Voltage - Supply: -
Features: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Supplier Device Package: 8-SO
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 40mA
Gain Bandwidth Product: -
Current - Input Bias: 500nA
Voltage - Input Offset: 400µV
Amplifier Type: Differential
-3db Bandwidth: 290MHz
Slew Rate: 1100 V/µs
Current - Supply: 13mA
Manufacturer: Analog Devices Inc
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 4.5 V ~ 25.2 V, ±2.25 V ~ 12.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAD8130ARZ-REEL
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate1100 V/s
Gain Bandwidth Product-
Current - Supply13mA
Current - Output / Channel40mA
Output Type-
-3db Bandwidth290MHz
Current - Input Bias500nA
Voltage - Input Offset400V