AD9880KSTZ-100
IC INTERFACE/HDMI 100MHZ 100LQFP
product image
AD9880KSTZ-100 Picture
SeekIC No. : 003525445 Detail
AD9880KSTZ-100: IC INTERFACE/HDMI 100MHZ 100LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AD9880KSTZ-100
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Analog Devices Inc
Applications: Video Interface: Analog, HDMI
High Level Output Current : - 50 mA Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.47 V
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Packaging: Tube
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Manufacturer: Analog Devices Inc
Applications: Video
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.47 V
Interface: Analog, HDMI
Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAD9880KSTZ-100
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ApplicationsVideo
InterfaceAnalog, HDMI