ADM6315-45D2ARTRL7
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143
product image
ADM6315-45D2ARTRL7 Picture
SeekIC No. : 003573576 Detail
ADM6315-45D2ARTRL7: IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ADM6315-45D2ARTRL7
Quick Details
Series: - Manufacturer: Analog Devices Inc
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 20 ms Minimum
Voltage - Threshold: 4.5V Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: TO-253-4, TO-253AA
Supplier Device Package: SOT-143
Description
Series: -
Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1
Mounting Type: Surface Mount
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Threshold: 4.5V
Package / Case: TO-253-4, TO-253AA
Manufacturer: Analog Devices Inc
Reset Timeout: 20 ms Minimum
Parameters:
Technical/Catalog InformationADM6315-45D2ARTRL7
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / CaseSOT-143-4, TO-253-4
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.5V