AFB1724L-A
FAN DC AXIAL 24V 172X25.4 2400RP
product image
AFB1724L-A Picture
SeekIC No. : 003439400 Detail
AFB1724L-A: FAN DC AXIAL 24V 172X25.4 2400RP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFB1724L-A
  • Qty
  • 0~12
Quick Details
Series: AFB Manufacturer: Delta Product Groups
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Round - 172mm Dia x 25.4mm W
Voltage - Rated: 24VDC Power (Watts): 7.44W
Features: - RPM: 2400 RPM
Noise: 46 dB(A) Package / Case : SOP-20
Static Pressure: 0.305 in H2O (75.9 Pa) Air Flow: 160.8 CFM (4.55m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Ball
Description
Fan Type: Tubeaxial
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Bearing Type: Ball
RPM: 2400 RPM
Voltage - Rated: 24VDC
Power (Watts): 7.44W
Noise: 46 dB(A)
Manufacturer: Delta Product Groups
Series: AFB
Static Pressure: 0.305 in H2O (75.9 Pa)
Air Flow: 160.8 CFM (4.55m³/min)
Size / Dimension: Round - 172mm Dia x 25.4mm W
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFB1724L-A
VendorDelta Product Groups
CategoryFans
Voltage - Rated 24VDC
Power (Watts)7.44W
Bearing TypeBall