AFK226M2AF24B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
product image
AFK226M2AF24B-F Picture
SeekIC No. : 00757206 Detail
AFK226M2AF24B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK226M2AF24B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts ESR : 1.3 Ohm
Dimensions : 8 mm Dia. x 10 mm L x 10.2 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Product :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 uF
Voltage Rating : 100 Volts
ESR : 1.3 Ohm
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK226M2AF24B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
ESR (Equivalent Series Resistance)1.300 Ohm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating100V