AFK226M35C12T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35V 22uF 5X5.8
product image
AFK226M35C12T-F Picture
SeekIC No. : 00751264 Detail
AFK226M35C12T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35V 22uF 5X5.8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK226M35C12T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts ESR : 0.7 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Dimensions : 5 mm Dia. x 5.8 mm L x 6.5 mm H
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 0.7 Ohms
Capacitance : 22 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.8 mm L x 6.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK226M35C12T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
ESR (Equivalent Series Resistance)700.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating35V