AFK227M25F24B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
product image
AFK227M25F24B-F Picture
SeekIC No. : 00757204 Detail
AFK227M25F24B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK227M25F24B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts ESR : 0.16 Ohm
Dimensions : 8 mm Dia. x 10 mm L x 10.2 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Product :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 220 uF
ESR : 0.16 Ohm
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK227M25F24B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance220F
ESR (Equivalent Series Resistance)160.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Size / Dimension-
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating25V