AFK228M10H32B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 2200UF 10V
product image
AFK228M10H32B-F Picture
SeekIC No. : 00757742 Detail
AFK228M10H32B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 2200UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK228M10H32B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 2200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 0.492 in Dia. x 0.531 in L x 15 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Capacitance : 2200 uF
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 0.492 in Dia. x 0.531 in L x 15 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK228M10H32B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance2200F
ESR (Equivalent Series Resistance)60.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating10V