AFK336M10B12T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10V 33uF 4X5.8
product image
AFK336M10B12T-F Picture
SeekIC No. : 00753837 Detail
AFK336M10B12T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10V 33uF 4X5.8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK336M10B12T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts ESR : 1.35 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Dimensions : 4 mm Dia. x 5.8 mm L x 5.5 mm H
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 33 uF
Dimensions : 4 mm Dia. x 5.8 mm L x 5.5 mm H
ESR : 1.35 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK336M10B12T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
ESR (Equivalent Series Resistance)1.350 Ohm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Size / Dimension-
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating10V