AFK336M2AG24B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 33UF 100V
product image
AFK336M2AG24B-F Picture
SeekIC No. : 00755764 Detail
AFK336M2AG24B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 33UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK336M2AG24B-F
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 0.394 in Dia. x 0.402 in L x 13 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 33 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 0.394 in Dia. x 0.402 in L x 13 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK336M2AG24B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
ESR (Equivalent Series Resistance)700.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating100V