AFK336M50E16T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50V 33uF 8X6.2
product image
AFK336M50E16T-F Picture
SeekIC No. : 00755375 Detail
AFK336M50E16T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50V 33uF 8X6.2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK336M50E16T-F
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 8 mm Dia. x 6.2 mm L x 9.5 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 33 uF
Dimensions : 8 mm Dia. x 6.2 mm L x 9.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK336M50E16T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
ESR (Equivalent Series Resistance)680.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating50V