AFS600-1FG256I
IC FPGA 4MB FLASH 600K 256FBGA
product image
AFS600-1FG256I Picture
SeekIC No. : 003502717 Detail
AFS600-1FG256I: IC FPGA 4MB FLASH 600K 256FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFS600-1FG256I
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: Fusion® Manufacturer: Microsemi SoC
Number of LABs/CLBs: - Number of Logic Elements/Cells: -
Total RAM Bits: 110592 Number of I /O: 119
Number of Gates: 600000 Operating Supply Voltage : 60 V
Voltage - Supply: 1.425 V ~ 1.575 V Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C Package / Case: 256-LBGA
Description
Mounting Type: Surface Mount
Number of LABs/CLBs: -
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Package / Case: 256-LBGA
Supplier Device Package: 256-FPBGA (17x17)
Manufacturer: Microsemi SoC
Number of Logic Elements/Cells: -
Voltage - Supply: 1.425 V ~ 1.575 V