AGR1100C
PTC Resettable Fuses AGR1100C
product image
AGR1100C Picture
SeekIC No. : 00687252 Detail
AGR1100C: PTC Resettable Fuses AGR1100C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AGR1100C
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 11 A Trip Current : 20.3 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.093 Ohms
Maximum Voltage DC : 16 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 16 V
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 11 A
Trip Current : 20.3 A
Resistance : 0.093 Ohms