AGR1100-0.16
PTC Resettable Fuses AGR1100-0.16
product image
AGR1100-0.16 Picture
SeekIC No. : 00687984 Detail
AGR1100-0.16: PTC Resettable Fuses AGR1100-0.16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AGR1100-0.16
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
Quick Details
Hold Current : 11 A Trip Current : 20.3 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.093 Ohms
Maximum Voltage DC : 16 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 16 V
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 11 A
Trip Current : 20.3 A
Resistance : 0.093 Ohms