AK500/16-OE-7-0.5-R
CORD SJT 16AWG 3COND SHIELD 0.5M
product image
AK500/16-OE-7-0.5-R Picture
SeekIC No. : 002876452 Detail
AK500/16-OE-7-0.5-R: CORD SJT 16AWG 3COND SHIELD 0.5M
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AK500/16-OE-7-0.5-R
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Assmann WSW Components
Style: Male Pins (Blades) to Leads 1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: Cable (Round) Operating Supply Voltage : 10 V to 30 V
Number of Conductors: 3 Cord Type: SJT, Shielded, 16AWG
Length: 1.64' (500.00mm) Approval Marks: CSA, UL
Approved Countries: Canada, United States Color: Black
Description
Series: -
Style: Male Pins (Blades) to Leads
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: Cable (Round)
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT, Shielded, 16AWG
Manufacturer: Assmann WSW Components
Features: -
Approval Marks: CSA, UL
Approved Countries: Canada, United States
Color: Black
Length: 1.64' (500.00mm)