AL60A-048L-120F06
CONV DC-DC 120W 48VIN 12.0V 6A
product image
AL60A-048L-120F06 Picture
SeekIC No. : 003650185 Detail
AL60A-048L-120F06: CONV DC-DC 120W 48VIN 12.0V 6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AL60A-048L-120F06
Number of Outputs: 1 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 6A Power (Watts) - Manufacture Series: 120W
Voltage - Isolation: - Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm) Packaging: -
Features: -
Voltage - Output 1: 12V
Efficiency: -
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V
Manufacturer: Emerson Network Power
Package / Case: Module
Power (Watts) - Manufacture Series: 120W
Size / Dimension: 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)