ALC40A101BB400
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400VDC 20% 25 X 30mm
product image
ALC40A101BB400 Picture
SeekIC No. : 00771161 Detail
ALC40A101BB400: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400VDC 20% 25 X 30mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ALC40A101BB400
Mfg:
Kemet
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts ESR : 1193 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Diameter : 25 mm
Length : 62 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Series :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 400 Volts
Diameter : 25 mm
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Length : 62 mm
ESR : 1193 mOhms