ALC40A1046CF
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 20%
product image
ALC40A1046CF Picture
SeekIC No. : 00776173 Detail
ALC40A1046CF: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ALC40A1046CF
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Diameter : 30 mm Length : 50 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Series :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Length : 50 mm
Diameter : 30 mm
Voltage Rating : 450 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Capacitance : 0.1 uF