AQ11EA300FA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 30pF
product image
AQ11EA300FA1ME Picture
SeekIC No. : 00887184 Detail
AQ11EA300FA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 30pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA300FA1ME
Quick Details
Capacitance : 30 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 1 %
Capacitance : 30 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA300FA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance30pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C