AQ11EA6R2BA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 6.2pF
product image
AQ11EA6R2BA1ME Picture
SeekIC No. : 00888635 Detail
AQ11EA6R2BA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 6.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA6R2BA1ME
Quick Details
Capacitance : 6.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 6.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA6R2BA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C