AQ11EM100GA7BE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 10pF 150volts C0G 2%
product image
AQ11EM100GA7BE Picture
SeekIC No. : 00888673 Detail
AQ11EM100GA7BE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 10pF 150volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM100GA7BE
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Capacitance : 10 pF
Tolerance : 2 %
Case Code - mm : 1414
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM100GA7BE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C