AQ125A330JAJBE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 33pF 50volts C0G 5%
product image
AQ125A330JAJBE Picture
SeekIC No. : 00900004 Detail
AQ125A330JAJBE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 33pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A330JAJBE
Quick Details
Capacitance : 33 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 33 pF
Case Code - mm : 1414
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A330JAJBE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance33pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C