AQ125A331FAJBE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 330pF 50volts C0G 1%
product image
AQ125A331FAJBE Picture
SeekIC No. : 00901599 Detail
AQ125A331FAJBE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 330pF 50volts C0G 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A331FAJBE
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 1 %
Capacitance : 330 pF
Case Code - mm : 1414
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A331FAJBE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C