AQ125A681GAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 680pF 2%
product image
AQ125A681GAJME Picture
SeekIC No. : 00909030 Detail
AQ125A681GAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 680pF 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A681GAJME
Quick Details
Capacitance : 680 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 680 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A681GAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance680pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C