AQ125M100FAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 10pF 1%
product image
AQ125M100FAJME Picture
SeekIC No. : 00905183 Detail
AQ125M100FAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 10pF 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125M100FAJME
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 10 pF
Tolerance : 1 %
Case Code - mm : 1414
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125M100FAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C