AQ147M7R5JAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 7.5pF 500volts C0G 5%
product image
AQ147M7R5JAJME Picture
SeekIC No. : 00898248 Detail
AQ147M7R5JAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 7.5pF 500volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M7R5JAJME
Quick Details
Capacitance : 7.5 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Case Code - mm : 2828
Capacitance : 7.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M7R5JAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance7.5pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C