AQ147M820GATWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500volts 82pF 2%
product image
AQ147M820GATWE Picture
SeekIC No. : 00860083 Detail
AQ147M820GATWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500volts 82pF 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M820GATWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~16
Quick Details
Capacitance : 82 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Case Code - in : 1111 Case Code - mm : 2828
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Capacitance : 82 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Tolerance : 2 %
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 1111
Case Code - mm : 2828
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M820GATWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance82pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C