AQ149A151GAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ149 150pF 300volts C0G 2%
product image
AQ149A151GAJME Picture
SeekIC No. : 00900994 Detail
AQ149A151GAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ149 150pF 300volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ149A151GAJME
Quick Details
Capacitance : 150 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Reel
Capacitance : 150 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ149A151GAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 300V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C