AQ2A1-C1-T12VDC
Solid State Relays 2A 12V Non-Zero Cross
product image
AQ2A1-C1-T12VDC Picture
SeekIC No. : 0092125 Detail
AQ2A1-C1-T12VDC: Solid State Relays 2A 12V Non-Zero Cross
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ2A1-C1-T12VDC
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : PCB Mount Mounting Style : Through Hole
Control Voltage Range : 12 VDC Load Voltage Rating : 75 VAC to 125 VAC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Output Device : Photo Triac
Package / Case : SIL-4
Description
Load Current Rating :
Product Type : PCB Mount
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Through Hole
Output Device : Photo Triac
Control Voltage Range : 12 VDC
Package / Case : SIL-4
Load Voltage Rating : 75 VAC to 125 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ2A1-C1-T12VDC
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Package / Case4-SIP
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current2A
Voltage - Input9.6 ~ 14.4VDC
Voltage - Load75 ~ 125V