AQ2A1-C1-T24VDC
Solid State Relays 2A 24V Non-Zero Cross
product image
AQ2A1-C1-T24VDC Picture
SeekIC No. : 0092184 Detail
AQ2A1-C1-T24VDC: Solid State Relays 2A 24V Non-Zero Cross
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ2A1-C1-T24VDC
Control Voltage Range : 24 VDC Load Voltage Rating : 75 VAC to 125 VAC
Output Device : Photo Triac
Control Voltage Range : 24 VDC
Package / Case : SIL-4
Load Voltage Rating : 75 VAC to 125 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ2A1-C1-T24VDC
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current2A
Voltage - Input21.6 ~ 26.4VDC
Voltage - Load75 ~ 125V