ARA200A12
High Frequency / RF Relays 1GHZ DPDT 12VDC 1A SMD
product image
ARA200A12 Picture
SeekIC No. : 002572690 Detail
ARA200A12: High Frequency / RF Relays 1GHZ DPDT 12VDC 1A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ARA200A12
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Contact Current Rating : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Type : Single Side Stable
Frequency : 1 GHz Power Consumption : 140 mW
Termination Style : Solder Pad Isolation : 30 dB at 1 GHz
Insertion Loss : 0.3 dB at 1 GHz
Description
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Contact Current Rating : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC
Power Consumption : 140 mW
Termination Style : Solder Pad
Coil Type : Single Side Stable
Frequency : 1 GHz
Isolation : 30 dB at 1 GHz