AS58R00JLF970
Wirewound Resistors - Through Hole 8 OHM 5% 5W
product image
AS58R00JLF970 Picture
SeekIC No. : 001663291 Detail
AS58R00JLF970: Wirewound Resistors - Through Hole 8 OHM 5% 5W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AS58R00JLF970
Mfg:
IRC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 8 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 5 Watts Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Termination Style : Axial Dimensions : 8.8 mm Dia. x 22.2 mm L
Packaging : Bulk Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Series :
Operating Temperature Range :
Termination Style : Axial
Power Rating : 5 Watts
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Dimensions : 8.8 mm Dia. x 22.2 mm L
Resistance : 8 Ohms