ASDXL10D44R-DO
Board Mount Pressure / Force Sensors 10 in H2O Sensor Differential digital
product image
ASDXL10D44R-DO Picture
SeekIC No. : 002677953 Detail
ASDXL10D44R-DO: Board Mount Pressure / Force Sensors 10 in H2O Sensor Differential digital
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASDXL10D44R-DO
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 0.36 psi Pressure Type : Differential
Accuracy : 2 % Output Type : Digital
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V
Package / Case : DIP-8 Port Type : Dual Radial Barbless
Description
Accuracy : 2 %
Mounting Style : Through Hole
Output Type : Digital
Pressure Type : Differential
Package / Case : DIP-8
Port Type : Dual Radial Barbless
Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V
Operating Pressure : 0 psi to 0.36 psi