ASDXL10G24R
Board Mount Pressure / Force Sensors 4.75V to 5.25V Gauge Sensor
product image
ASDXL10G24R Picture
SeekIC No. : 002675278 Detail
ASDXL10G24R: Board Mount Pressure / Force Sensors 4.75V to 5.25V Gauge Sensor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASDXL10G24R
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 in H2O to 10 in H2O Pressure Type : Gauge
Accuracy : 2 % Output Type : Digital
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V
Package / Case : PDIP-G2 Port Type : Single Axial Barbless
Description
Pressure Type : Gauge
Accuracy : 2 %
Mounting Style : Through Hole
Output Type : Digital
Port Type : Single Axial Barbless
Operating Pressure : 0 in H2O to 10 in H2O
Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V