AT27BV256-15TI
IC OTP 256KBIT 150NS 28TSOP
product image
AT27BV256-15TI Picture
SeekIC No. : 003551642 Detail
AT27BV256-15TI: IC OTP 256KBIT 150NS 28TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV256-15TI
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 256K (32K x 8)
Speed: 150ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 28-TSSOP (0.465", 11.8mm Width) Supplier Device Package: 28-TSOP
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Memory Size: 256K (32K x 8)
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 28-TSSOP (0.465", 11.8mm Width)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package: 28-TSOP
Speed: 150ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV256-15TI
Memory Size256K (32K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case28-TSOP
PackagingTray