AT34C02B-10TU-1.7
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP
product image
AT34C02B-10TU-1.7 Picture
SeekIC No. : 003550700 Detail
AT34C02B-10TU-1.7: IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT34C02B-10TU-1.7
  • Qty
  • 0~1
Memory Size: 2K (256 x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 100kHz, 400kHz Interface: I²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 3.6 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 8-TSSOP Supplier Device Package: 8-TSSOP
Memory Type: EEPROM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Interface: I²C, 2-Wire Serial
Speed: 100kHz, 400kHz
Memory Size: 2K (256 x 8)
Packaging: Tube
Supplier Device Package: 8-TSSOP
Manufacturer: Atmel
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 3.6 V
Package / Case: 8-TSSOP
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT34C02B-10TU-1.7
Memory Size2K (256 x 8)
Speed100kHz, 400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Package / Case8-TSSOP
PackagingTube
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V