AT49F001N-55PI
IC FLASH 1MBIT 55NS 32DIP
product image
AT49F001N-55PI Picture
SeekIC No. : 003551290 Detail
AT49F001N-55PI: IC FLASH 1MBIT 55NS 32DIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT49F001N-55PI
Memory Size: 1M (128K x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 55ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm) Supplier Device Package: 32-DIP
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tube
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package: 32-DIP
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT49F001N-55PI
InterfaceParallel
Package / Case32-DIP
PackagingTube
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V