AVS334M50A12T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 0.33uF 50V 20%
product image
AVS334M50A12T-F Picture
SeekIC No. : 00754935 Detail
AVS334M50A12T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 0.33uF 50V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AVS334M50A12T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 3 mm Dia. x 5.4 mm L Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 3 mm Dia. x 5.4 mm L
Capacitance : 0.33 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAVS334M50A12T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
ESR (Equivalent Series Resistance)704.00 Ohm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension-
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating50V