B12B-PH-K-S
CONN HEADER PH TOP 12POS 2MM
product image
B12B-PH-K-S Picture
SeekIC No. : 004293723 Detail
B12B-PH-K-S: CONN HEADER PH TOP 12POS 2MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B12B-PH-K-S
Mfg:
JST Sales America Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationB12B-PH-K-S
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.079" (2.00mm)