B12B-XASK-1
CONN HEADER XA 12POS 2.5MM TIN
product image
B12B-XASK-1 Picture
SeekIC No. : 004293728 Detail
B12B-XASK-1: CONN HEADER XA 12POS 2.5MM TIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B12B-XASK-1
Mfg:
JST Sales America Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationB12B-XASK-1
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.098" (2.50mm)