B32656J2154J000
Film Capacitors 0.15UF 10% 2000V FILM CAP P.P. BOXED
product image
B32656J2154J000 Picture
SeekIC No. : 00986684 Detail
B32656J2154J000: Film Capacitors 0.15UF 10% 2000V FILM CAP P.P. BOXED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32656J2154J000
Quick Details
Product Type : Snubber Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 0.15 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 2 KVolts Series : B32656
Termination Style : Radial Lead Spacing : 37.5 mm
Dimensions : 18 mm W x 42 mm L x 32.5 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Dielectric : Polypropylene (PP)
Termination Style : Radial
Lead Spacing : 37.5 mm
Tolerance : 5 %
Product Type : Snubber
Capacitance : 0.15 uF
Voltage Rating : 2 KVolts
Series : B32656
Parameters:
Technical/Catalog InformationB32656J2154J000
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance0.15F
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±5%
Dielectric MaterialMetallized Polypropylene Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing1.476" (37.50mm)