B32916A4334M
Film Capacitors 0.33uF 4400volts 20% X1
product image
B32916A4334M Picture
SeekIC No. : 00986423 Detail
B32916A4334M: Film Capacitors 0.33uF 4400volts 20% X1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32916A4334M
Quick Details
Product Type : AC Pulse, Suppression Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 0.33 uF Tolerance : 20 %
Series : B32916 Termination Style : Radial
Description
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Dielectric : Polypropylene (PP)
Termination Style : Radial
Product Type : AC Pulse, Suppression
Tolerance : 20 %
Capacitance : 0.33 uF
Series : B32916
Parameters:
Technical/Catalog InformationB32916A4334M
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 440V
Tolerance±20%
Dielectric MaterialMetallized Polypropylene Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 110°C
Lead Spacing1.476" (37.50mm)