B32924C3225M
Film Capacitors 2.2uF 305VAC 20%
product image
B32924C3225M Picture
SeekIC No. : 00954452 Detail
B32924C3225M: Film Capacitors 2.2uF 305VAC 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32924C3225M
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : AC Pulse, Suppression Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 2.2 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 305 VoltsAC Series : B32924
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Dielectric : Polypropylene (PP)
Termination Style : Radial
Product Type : AC Pulse, Suppression
Tolerance : 20 %
Capacitance : 2.2 uF
Series : B32924
Voltage Rating : 305 VoltsAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationB32924C3225M
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance2.2F
Voltage - Rated 305V
Tolerance±20%
Dielectric MaterialMetallized Polypropylene Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 110°C
Lead Spacing1.083" (27.50mm)