B32924C3225M189
Film Capacitors 2.2uF 305volts 20% X2
product image
B32924C3225M189 Picture
SeekIC No. : 00987314 Detail
B32924C3225M189: Film Capacitors 2.2uF 305volts 20% X2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32924C3225M189
Quick Details
Product Type : AC Pulse, Suppression Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 2.2 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 305 Volts Series : B32924
Termination Style : Radial Lead Spacing : 27.5 mm
Dimensions : 14 mm W x 31.5 mm L x 24.5 mm H
Termination Style : Radial
Product Type : AC Pulse, Suppression
Tolerance : 20 %
Lead Spacing : 27.5 mm
Capacitance : 2.2 uF
Voltage Rating : 305 Volts
Series : B32924