B45192E2107M409
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
product image
B45192E2107M409 Picture
SeekIC No. : 002992566 Detail
B45192E2107M409: CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B45192E2107M409
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: B45192E Manufacturer: Kemet
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 100µF
Voltage - Rated: 10V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 800 mOhm Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 2917 (7343 Metric) Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: X Features: General Purpose
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Description
Tolerance: ±20%
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Manufacturer Size Code: X
Capacitance: 100µF
Manufacturer: Kemet
ESR (Equivalent Series Resistance): 800 mOhm
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Series: B45192E
Parameters:
Technical/Catalog InformationB45192E2107M409
VendorKemet (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance100F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Package / Case7343-15 (EIA)
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)800.0 mOhm
Lifetime @ Temp.500000 Hrs @ 125°C