B57153S100M54
Thermistors - NTC 10 Ohms 2amp 2800k
product image
B57153S100M54 Picture
SeekIC No. : 00691639 Detail
B57153S100M54: Thermistors - NTC 10 Ohms 2amp 2800k
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57153S100M54
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 170 C
Current Rating : 2 Amps Packaging : Reel
Description
Package / Case :
Dimensions :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Resistance : 10 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 170 C
Current Rating : 2 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57153S100M54
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
R @ 25°C10 Ohm
Current - Steady State Max2A
R @ Current-
Tolerance±20%
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Diameter0.335" (8.5mm)