B57153S330M51
Thermistors - NTC 33 Ohms 1.3amp 3000k
product image
B57153S330M51 Picture
SeekIC No. : 00691556 Detail
B57153S330M51: Thermistors - NTC 33 Ohms 1.3amp 3000k
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57153S330M51
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 33 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 170 C
Current Rating : 1.3 Amps Packaging : Reel
Description
Package / Case :
Dimensions :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 170 C
Resistance : 33 Ohms
Current Rating : 1.3 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57153S330M51
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
R @ 25°C33 Ohm
Current - Steady State Max1.3A
R @ Current-
Tolerance±20%
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Diameter0.335" (8.5mm)