B57164K220K
Thermistors - NTC 22 Ohms 2900 3%
product image
B57164K220K Picture
SeekIC No. : 00690983 Detail
B57164K220K: Thermistors - NTC 22 Ohms 2900 3%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57164K220K
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 22 Ohms Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 5.5 mm Dia. x 5 mm W x 36 mm L Packaging : Bulk
Description
Package / Case :
Current Rating :
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 5.5 mm Dia. x 5 mm W x 36 mm L
Resistance : 22 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57164K220K
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C22
B25/50-
B25/85-
B25/1002900K
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Resistance Tolerance10%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max450mW