B57861S0202F040
THERMISTOR NTC 2.0K OHM 1% RAD
product image
B57861S0202F040 Picture
SeekIC No. : 004157704 Detail
B57861S0202F040: THERMISTOR NTC 2.0K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57861S0202F040
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57861
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 2k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3560K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Mounting Type: Free Hanging Package / Case: Bead
Description
B0/50: -
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 2k
Resistance Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
Packaging: Bulk
B25/100: 3560K
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Package / Case: Bead
Series: B57861
Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Mounting Type: Free Hanging
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57861S0202F040
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C2K
B25/1003560K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max60mW